Jak sestavit horské kolo

Od přepravce jste převzali krabici s jízdním kolem cca. 130 x 75 x 20cm.

 

Z krabice vyndáte zabalené jízdní kolo + sedlo + krabičku s příslušenstvím.

 

Z jízdního kola odstraňte obalový materiál (stahovací pásky, pěnovky, papírové a plastové kryty), připravte si věci z přiložené krabičky a rozbalte sedlo.

 

Řídítka namontujte pomocí 4, 5 nebo 6 mm imbusového klíče. Odšroubujte vrchní víčko ze sloupku vidlice, nasaďte představec s namontovanými řídítky na sloupek a víčko přišroubujte zpět. Vrchní víčko se nesnažte dotahovat silou, musí být dotažené dostatečně tak, aby nevznikla vůle v řízení, ale ne příliš, řídítka se musí otáčet.

 

 

Poté dotáhněte dva šrouby na straně představce ke sloupku vidlice pomocí 4, 5 nebo 6 mm imbusového klíče. Hliníkové představce je třeba dotahovat opatrně a stejnoměrně. Viz. Nm na představci.

 

Sedlovku s namontovaným sedlem zasuňte do rámu a zajistěte rychloupínací páčkou nebo imbusovým šroubem (4, 5 nebo 6mm).

 

 

Pokud jsou na jízdním kole hydraulické kotoučové brzdy, z přední brzdy vytáhněte plastovou destičku, která zamezuje pohybu pístků ve třmeni brzdy. Pozor -  nesmíte zmáčknout brzdovou páku, dokud nenasadíte přední kolo!

 

 

Do předního kola nasuňte rychloupínací táhlo a našroubujte koncovou matici.

 

 

Přední kolo nasaďte zespodu do vidlice, dotáhněte koncovou matici rychloupínacího táhla a zajistěte zavřením páčky. Nastavte si matici tak, aby stačilo jen zavřít páčku, ale nechte ji nyní otevřenou. Opřete se do řídítek směrem k zemi a páčku zavřete. Tak docílíte správného usazení předního kola. Pokud by se stalo, že po nasazení a dotažení kola, škrtá kotouč o destičky, je třeba pohnout třmenem brzdy, nikoli předním kolem.

 

Pomocí 15 mm stranového klíče namontujte pedály. Pozor pravý pedál = pravý závit, levý pedál = levý závit, nelze zaměnit. Dotahujte oba pedály po směru jízdy.

 

Sestavené horské kolo s kotoučovou brzdou.

 

Upozornění:

Všechny ostatní šrouby jsou již dotažené! Jsou seřízené brzdy, řazení.

Jediné co je potřeba ještě udělat, je najet prvních 1-100 km, aby si všechno tzv. sedlo. Poté doporučujeme zkontrolovat dotažení šroubů (řídítka, představec, kliky, brzdy, atd…).

Všechna jízdní kola jsou před odesláním seřízena a zkontrolována, abychom předešli zbytečným reklamacím. Nicméně, každé kolo je potřeba dříve či později znovu seřídit! Seřízené neznamená seřízené navždy.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ ZNAČKY
Rychlé
doručení
Věrnostní
systém
Široký
výběr zboží
rychlá
komunikace
Nákup
na splátky

MenuX

Provozovatel webu, Axit CZ, s.r.o., IČ:27517772, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím