Jak sestavit silniční kolo

Od přepravce jste převzali krabici s jízdním kolem cca. 130 x 75 x 20cm.

 

Z krabice jste vyndejte zabalené silniční kolo + sedlo + krabičku s příslušenstvím.

 

Z jízdního kola odstraňte obalový materiál (stahovací pásky, pěnovky, papírové a plastové kryty), připravte si věci z přiložené krabičky a rozbalte sedlo.

 

Řídítka namontujte pomocí 4, 5 nebo 6 mm imbusového klíče. Odšroubujte čelo představce (většinou 4 šrouby), vložte řídítka a čelo přišroubujte zpět. Šrouby dotahujte opatrně a rovnoměrně. Viz. Nm na představci.

 

 

Sedlovku s namontovaným sedlem zasuňte do rámu a zajistěte rychloupínací páčkou nebo imbusovým šroubem (4, 5 nebo 6 mm).

 

 

Do předního kola nasuňte rychloupínací táhlo a našroubujte koncovou matici.

 

 

Přední kolo nasaďte ze spodu do vidlice, dotáhněte si koncovou matici rychloupínacího táhla a zajistěte zavřením páčky. Nastavte si matici tak, aby stačilo jen zavřít páčku, ale nechte ji nyní otevřenou. Opřete se do řídítek směrem k zemi a páčku zavřete. Tak docílíte správného usazení předního kola.

 

Sestavené silniční kolo.

 

Upozornění:

Všechny ostatní šrouby jsou již dotažené! Jsou seřízené brzdy, řazení.

Jediné co je potřeba ještě udělat, je najet prvních 1-100 km, aby si všechno tzv. sedlo. Poté doporučujeme zkontrolovat dotažení šroubů (řídítka, představec, kliky, brzdy, atd…).

Všechna jízdní kola jsou před odesláním seřízena a zkontrolována, abychom předešli zbytečným reklamacím. Nicméně, každé kolo je potřeba dříve či později znovu seřídit! Seřízené neznamená seřízené navždy.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ ZNAČKY
Rychlé
doručení
Věrnostní
systém
Široký
výběr zboží
rychlá
komunikace
Nákup
na splátky

MenuX

Provozovatel webu, Axit CZ, s.r.o., IČ:27517772, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím