Jak sestavit trekové kolo

Od přepravce jste převzali krabici s jízdním kolem cca. 130 x 75 x 20cm.

 

Z krabice vyndáte zabalené jízdní kolo + sedlo + krabičku s příslušenstvím.

 

Z jízdního kola odstraňte obalový materiál (stahovací pásky, pěnovky, papírové a plastové kryty), připravte si věci z přiložené krabičky a rozbalte sedlo.

 

Řídítka namontujte pomocí 4, 5 nebo 6 mm imbusového klíče. Odšroubujte přední díl představce (většinou 4 šrouby) nasaďte řídítka a přední díl přišroubujte zpět. Hliníkové představce je třeba dotahovat opatrně a stejnoměrně. Viz. Nm na představci.

 

Sedlovku s namontovaným sedlem zasuňte do rámu a zajistěte rychloupínací páčkou nebo imbusovým šroubem (4, 5 nebo 6mm).

 

 

Před nasazením předního kola musíte rozpojit přední brzdu, stačí „vyháknout“ lanko z pravé půlky čelistí, bez nářadí.

 

 

Do předního kola nasuňte rychloupínací táhlo a našroubujte koncovou matici.

 

 

Přední kolo nasaďte zespodu do vidlice, dotáhněte si koncovou matici rychloupínacího táhla a zajistěte zavřením páčky. Nastavte si matici tak, aby stačilo jen zavřít páčku, ale nechte ji pak otevřenou, z vrchu se opřete do řídítek směrem k zemi a páčku zavřete. Tak docílíte správného usazení předního kola.

 

Po nasazení a dotažení předního kola nezapomeňte zapojit zpět přední brzdu.

 

Pomocí 15 mm stranového klíče namontujte pedály. Pozor pravý pedál = pravý závit, levý pedál = levý závit, nelze zaměnit. Dotahujte oba pedály po směru jízdy.

 

Sestavené trekingové kolo s V-brzdou.

 

 

Upozornění:

Všechny ostatní šrouby jsou již dotažené! Jsou seřízené brzdy, řazení.

Jediné co je potřeba ještě udělat, je najet prvních 1-100 km, aby si všechno tzv. sedlo. Poté doporučujeme zkontrolovat dotažení šroubů (řídítka, představec, kliky, brzdy, atd…).

Všechna jízdní kola jsou před odesláním seřízena a zkontrolována, abychom předešli zbytečným reklamacím. Nicméně, každé kolo je potřeba dříve či později znovu seřídit! Seřízené neznamená seřízené navždy.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ ZNAČKY
Rychlé
doručení
Věrnostní
systém
Široký
výběr zboží
rychlá
komunikace
Nákup
na splátky

MenuX

Provozovatel webu, Axit CZ, s.r.o., IČ:27517772, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím